Studenckie Koło Naukowe Konstruktorów Pojazdów przy PIMOT

Skonstruowany przez Koło Naukowe Konstruktorów Pojazdów Lotus Super 7Zadaniem Koła Naukowego Konstruktorów Pojazdów przy Przemysłowym Instytucie Motoryzacji (PIMOT) jest wspieranie aktywności naukowej i społecznej studentów polskich uczelni. Koło czynnie rozwija zainteresowania i umiejętności studentów związane z projektowaniem i badaniami pojazdów. Koło integruje studenckie środowiska naukowe zainteresowane budową pojazdów działające na różnych polskich uczelniach.
Koło Naukowe Konstruktorów Pojazdów przy PIMOT w swoich działaniach odwołuje się do tradycji polskiego przedwojennego przemysłu motoryzacyjnego wykorzystującego projekty tworzone w Polskich Zakładach Inżynierii.

Cele działalności

Podstawowe cele utworzonego przy PIMOT Koła Naukowego to rozwój zainteresowań studentów problematyką projektowania prototypów oraz badaniami i eksploatacją pojazdów. Do ich realizacji wykorzystywana jest przede wszystkim wiedza i doświadczenie specjalistów oraz wyposażenie badawcze i pomiarowe PIMOT, a także technicznych uczelni warszawskich.

Szczegółowe cele działalności Koła Naukowego:

  • Rozwijanie zainteresowań naukowych i badawczych studentów poprzez pogłębianie wiedzy i umiejętności samodzielnego i zespołowego rozwiązywania problemów naukowych i technicznych,
  • Projektowanie i budowa pojazdów, w szczególności pojazdów samochodowych,
  • Inicjowanie i realizacja prac umożliwiających doskonalenie procesu dydaktyczno - wychowawczego studentów,
  • Realizacja prac naukowo-badawczych prowadzonych przez uczelnie warszawskie i PIMOT z udziałem studentów,
  • Udział w kształceniu przyszłej technicznej kadry naukowej.

Projekty zrealizowane i planowane:

Koło Naukowe Konstruktorów Pojazdów zrealizowało kilka projektów o charakterze badawczym lub konstrukcyjnym. Najbardziej rozpoznawalnymi studenckimi pracami są doświadczalne próby zderzeniowe oraz prototypy pojazdów. Na szczególną uwagę zasługują: pojazd będący współczesną repliką Lotusa Super 7 oraz próba zderzenia motocykla z samochodem.

W roku akademickim 2009/2010 studenci ukończyli budowę tzw. pojazdu na kropelkę i wystartowali w zawodach Shell Eco Marathon. Jako jedyna ekipa z Polski zostali sklasyfikowani na mecie zawodów.

Koło Naukowe Konstruktorów Pojazdów rozwija zainteresowania studentów, umożliwia im realizację własnych pomysłów i pasji motoryzacyjnych, a także daje im możliwość odbycia praktyk zawodowych w miłej i koleżeńskiej atmosferze, w jednym z laboratoriów PIMOT-u.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do Studenckiego Koła Naukowego przy PIMOT prosimy o kontakt z Panem dr inż. Jarosławem Seńko.
tel. 0 880 763 035
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.