- Certyfikacja w systemie REDcert -

  • Ośrodek Jakości
  • Kierownik: Roman Nadratowski
  • Telefon: 22 7777-061 do 68
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Zgodność z kryteriami zrównoważonego rozwoju produkcji biopaliw i biomasy jest potwierdzana w ramach wielu systemów certyfikacji, zatwierdzonych przez Komisję Europejską.

 

System certyfikacji REDcert-EU należy do wiodących systemów. Swym zakresem obejmuje znaczący obszar produkcji biomasy, począwszy od producenta lub grupę producentów, dostawcę (punkty zbiórki), kolejne etapy przetwarzania (konwersję), kończąc na dostawcy finalnego wyrobu.

Biomasa może mieć różne przeznaczenie docelowe. Certyfikacja w systemie certyfikacji REDcert2  jest naszą nową ofertę, ukierunkowaną na biomasę, która powinna być zweryfikowana w zakresie pochodzenia oraz docelowego wykorzystania w branży spożywczej. Oferta łączy w sobie wymagania systemowe REDcert oraz znane w branzy spożywczej, wymagania organizacji SAI.  

 

PIMOT realizując politykę rozwoju, utrzymuje od ponad dwudziestu lat akredytację PCA w wielu obszarach kompetencyjnych oraz uprawnienia w różnych obszarach prawnych.

Uzyskanie statusu jednostki certyfikującej w systemie REDcert, w tym dla odpadów i pozostałości (www.redcert.org) zobowiązuje nas do świadczenia usługi certyfikacji na poziomie zgodnym ze standardami REDcert  a także spełnienia oczekiwań klienta.

Zachęcamy wszystkie podmioty, pragnące potwierdzić spełnienie kryteriów zrównoważonego rozwoju do kontaktu z nami w celu zapoznania się z ofertą.  

Podmioty wnioskujące o certyfikację po raz pierwszy, prosimy o zapoznanie się z kodyfikacją procesów właściwych dla biomasy, biopaliwa, odpadu lub pozostałości, obowiązującą w systemie REDcert-EU oraz REDcert2  (kodyfikacja dostępna tutaj).

 

Kontakt do jednostki certyfikującej:

1. Roman Nadratowski  tel.  +48 22 7777 061,

2. Monika Ziółkowska   tel.  +48 22 7777 063,

3. Jarosław Frydrych     tel.  +48 22 7777 070.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Podmioty, które po raz pierwszy chcą uzyskać certyfikat w systemie REDcert prosimy o dokonanie rejestracji na stronie www.redcert.org w zakładce "Rejestracja".

 

Zapraszam do współpracy

Kierownik Ośrodka Jakości

IBOI

 

Załączniki:
PlikRozmiarData utworzenia
Download this file (PROGRAM_REDCERT.pdf)Program certyfikcji w systemie REDcert813 kB2017-10-16
Download this file (Wniosek o wycene.doc)Wniosek o wycenę certyfikacji359 kB2017-10-16